בעיות נפוצות במזגן

 

לכאורה, טיפול שוטף במזגנים איננו מצריך טיפול מקיף,אך לעיתים מתעוררות בעיות שונות שעשויות לפגוע באיכות המזגן. כיצד ניתן לזהות תקלות במזגן- האם מדובר בתקלה פשוטה או מורכבת. בכתבה שלפניכם ננסה לעשות סדר בבלגן ולהציג את סוגי הבעיות הנפוצות במזגן.

אילו סוגי תקלות נפוצות ניתן למצוא?

עקרון ההפעלה של מזגן די פשוט: המזגן מזרים גז דחוס דרך צנרת קירור,בה הגז משנה את מצב הצבירה והופך לנוזל ולאחר מכן מתפשט והופך חזרה לגז.אולם ישנם מצבים בהם המזגן מתקלקל וגורם לשיבוש רציני של מהלך החיים. השהייה בחודשי הקיץ ללא מזגן אינה פשוטה ועשויה לגרום לשינוי במצב הבריאותי. המזגן שוב התקלקל? כיצד ניתן לדעת האם מדובר בתקלה פשוטה שאינה מצריכה את הזמנתו של איש מקצוע, או שמא מדובר בתקלה פשוטה שניתן לתקנה בקלות כגון פילטר מים לבית.

נזילת מים או טפטוף מהמזגן

נזילת מים או טפטוף מהמזגן נחשבת לתקלה אשר רבים נתקלים בה ומקורה בצינור ניקוז סתום או מקופל. ניתן לפתור נזילת מים או טפטוף מהמזגן באמצעות נשיפה אל החלק הפנימי של הצינור, זאת במטרה לשחרר את הסתימה. כאשר הבעיה לא נפתרה, ככל הנראה יש צורך במילוי גז מזגנים והזמנת איש מקצוע בדרך הכלל המחיר הוא כמו עלות התקנת מזגן. כמו כן, לעיתים כאשר המזגן פועל לאורך כל שעות הלילה, עשוי להופיע טפטוף בשעות הבוקר.

ריח רע מהמזגן 

אם יש חשד לריח רע מהמזגן מקורו הוא בחיידקים שנוצרו כתוצאה מלחות וחום. לפיכך, באמצעות פילטרים ופיזור חומר המסלק את החיידקים ניתן לפתור את הבעיה במהירות. ישנו קשר בינן מזגן נקי לבין האוויר אותו אתם נושמים, שכן אוויר נקי משפר את המצב הבריאותי ומונע מחלות. לפיכך, בכל חדר יש להביא בחשבון ולוודא כי האוויר הנפלט מהמזגן הוא אוויר נקי, כזה שאינו גורם לריח רע מהמזגן.

האם יש צורך במילוי גז?

ישנם מקרים בו המזגן פועל אך אינו מוציא אוויר קר או חם (בהתאם לצרכים שלכם). במקרה הזה, יש צורך במילוי גז. לצורך כך, יש להזמין טכנאי מזגנים שיאתר את מקור הדליפה ויתקין גז מזגנים.

מזגן שאינו נדלק 

מזגן שאינו נדלק נחשב לבעיה שכיחה. במידה והמזגן אינו נדלק, יכול להיות כי מדובר בתקלה במערכת החשמל. בחורף או בקיץ מדובר בסיטואציה שאינה נעימה לאף אחד. לפיכך, יש לבדוק את המזגן בזמן עונות מעבר, על מנת שיהיה ניתן לתקן את הבעיה לפני עונת החורף או הקיץ.

מיזוג טק- יתאימו את הטיפול האידיאלי עבורכם

אנחנו בחברת מיזוג- טק נדאג לטפל במזגן שלכם בכל עת. כאשר המזגן אינו עובד כפי שצריך, כדאי לפנות למומחים בתחום תיקון מזגנים. אנחנו בחברת מיזוג-טק מתמחים בתיקון מזגן ובביצוע התקנת מזגנים מכל הסוגים, ויכולים לסייע בכל הנוגע לבעיות שונות במזגן. אנשי המקצוע בחברתנו הינם בעלי ניסיון בתיקון מערכת מיזוג אוויר.

 

לפרטים נוספים צרו קשר