מזגנים רצפתיים

 

במדינה בעלת אקלים ים תיכוני כמו מדינת ישראל, בה האקלים משתנה מיום ליום בצורה קיצונית, אין ספק כי צריך מכשיר עזר שיווסת את הטמפרטורה בבית או במשרד ויהפוך אותה לנעימה ואפשרית יותר לשהייה גם בימות החורף הצוננים בהן הטמפרטורה מתקרבת לאפס מעלות וגם בימות הקיץ השרביים בהם הטמפרטורה מתקרבת לארבעים מעלות בצל.

אין ספק כי במדינה חמה כמו מדינת ישראל התקנת מזגן היא בגדר תנאי הכרחי שחובה שיהיה בכל בית, בכל חדר ובכל משרד. מזגן רצפתי בעל עוצמההתקנת מזגנים היא לא התנאי היחיד לצורך ויסות הטמפרטורה בצורה האופטימאלית ביותר. בנוסף לתנאי התקנת המזגן חשוב שהמזגן יתאים למידות החדר ויווסת את הטמפרטורה בצורה נעימה ונוחה.

מה הוא מזגן רצפתי?

מזגן רצפתי הוא למעשה מזגן היושב בסמוך לרצפה. כשמדובר על מזגנים רצפתיים מדובר על מזגנים גדולים ומסיביים בעלי עוצמה של שבע כוח סוס ומעלה. מטרת התקנת מזגן רצפתי היא היכולת לווסת את הטמפרטורה גם בחללים גדולים מאוד כמו חדר מגורים. מזגן רצפתי איכותי יכול להספיק לצורך ויסות הטמפרטורה בבית כולו.

יחד עם זאת, ישנה סיבה נוספת להתקנת מזגנים רצפתיים. הסיבה העיקרית להתקנת מזגנים רצפתיים היא פיזור הרוח בצורה שווה. מזגן רצפתי הינו מזגן אידיאלי לצורך ויסות הטמפרטורה במקומות בהם אנשים נוהגים לשבת. זאת בדיוק הסיבה שבגללה טכנאי המזגנים ממליצים על התקנת מזגן רצפתי בחדרים כמו סלון, משרדים או אפילו חדרי שינה גדולים.

מה יותר כדאי,מזגן עילי או מזגן רצפתי?

אין תשובה ברורה למה יותר כדאי, מזגן עילי או מזגן רצפתי מפני שבסופו של דבר מדובר בצורך אותו בא לשרת המזגן. מזגן רצפתי הנו מזגן אידיאלי לחללים גדולים. מזגנים רצפתיים איכותייםיש לקחת בחשבון כי ככל שרמת העוצמה של המזגן גדולה יותר ( יש מזגנים המתקרבים לרמות קירור של חדרי קירור), כך עולה גם רמת צריכת החשמל שהמזגן צורך.

בנוסף, מזגנים עיליים נוטים לפזר את הרוח מלמעלה. יש אנשים שמאוד אוהבים את התכונה הזו, אך יש כאלו שהיו מעדיפים שהאוויר יגיע מלמטה בצורה מווסתת ומבוקרת יותר. בחירת המזגן היא בראש ובראשונה שאלה של צורך, ולכן לפני שאתם בוחרים מזגן חשוב שתשאלו את עצמכם מה הצורך שהמזגן בא לענות עליו.

Image courtesy of Maggie Smith / FreeDigitalPhotos.net

 

לפרטים נוספים צרו קשר