קירור לוחות חשמל – שימוש נבון במזגן

 

חובה לקרר כל לוח חשמלי וזאת על מנת למנוע כל מצב של סכנה. במאמר זה נגולל בפניכם מהם לוחות החשמל, מדוע חשוב לקרר אותם וכיצד הדבר נעשה.

מהו לוח חשמל?

הדבר הראשון והחשוב ביותר אותו יש לדעת, הוא מהו אותו לוח חשמל אותו יש לקרר. לוח זה הוא למעשה מערכת  שעיקרה להעביר חשמל מנקודה אחת לאחרת, כלומר ממקור ההזנה ישירות אלינו. מטרה נוספת של לוח זה היא, בקרה ופיקוד על מערכות שונות של חשמל. נכון להיום בכל לוח חשמל יש מערכת הגנה מפני תקלות. יש סוגים שונים של לוחות חשמליים, כאשר לכל סוג יש מבנה מסוג אחר, אך בכל הלוחות יהיה כבל  שמחובר למפסק הראשי בלוח, מהמפסק תהיה הזנה לפסי צבירה, מהם תצא הזנה למפסק המשנה (ו/או למערכת הפיקוד והבקרה) ומהמפסקים יצא הקו או הקווים לצרכן. הגנה זו או אחרת תמיד תהיה על לוח החשמל, אם מדובר על הגנה מפני מצבים של קצר חשמלי, מפני מצב של עומס יתר והגנה מפני מצב של התחשמלות.

מקררים את הלוח

אחד מהדברים החשובים ביותר ואלו שצריכים להתקין בלוחות חשמליים הוא קירור של המערכת במיוחד במדינה חמה כמו שלנו. אם למשל יש לכם מזגן בבית ואתם מעוניין שהוא יפעל בצורה סדירה ושלא יהיה מצב בו לוח החשמל יתחמם במידה רבה (עד כי לא תוכלו להשתמש במזגן), חשוב לוודא עם החשמלאי שלכם או עם מתקין המזגנים אודות מערכת שעיקרה קירור לוחות חשמל. נכון להיום יש מערכות שונות שהומצאו מתוך מטרה אחת: לקרר את לוח החשמל של ביתכם או בית העסק שלכם. כאן מדובר על פטנט שעיקרו לספק מענה למדינות/מקומות חמים. מטרתה של מערכת זו היא למנוע כל מצב של נזקי חום ולשמור על הטמפרטורה הקבועה בלוח, מבלי לפחד שמא המזגן החדש או כל מכשור אלקטרוני שנמצא בביתכם או בבית העסק שלכם יפגע. בנוסף, מערכת זו מונעת קצרים שנובעים מחום מוגבר בלוחות החשמל בביתכם או בבית העסק.

שומרים על המזגן

אם החלטתם שאתם מעוניינים לשמור על המזגן וציוד אלקטרוני נוסף בביתכם, חשוב שתקפידו על קירור של לוח החשמל בביתכם. אם בעבר, אנשים נאלצו להתמודד עם חום שגרם לנזקים, כיום יש אפשרות להרכיב יחידת קירור ומיזוג על גבי ארונות חשמל, דבר שיאפשר לשמור על טמפרטורה אשר מתאימה למכשירים החשמליים. מערכת הקירור אינה מצריכה ניקוז של הלחות המצטברת במזגן באמצעות צינור, שכן המים מופנים למאייד ומתאדים לבד, מה שמקל על המערכת בהליך קירור האוויר ומאפשרת לכם לנצל בתבונה את יכולות המזגן ובמקביל תצרכו רמה נמוכה של חשמל.

 

לפרטים נוספים צרו קשר