מה הקשר בין מפוחים ומערכות אוורור?

 

מתחמים שונים זקוקים לא פעם לפתרון אשר קשור בתחום האוורור מטבע הדברים. בהקשר לכך נראה כי, חשוב להסביר מה הוא הקשר בין מפוחים ומערכות אוורור כאלה ואחרות אשר מוצעות לכם בשוק זה.

האמת היא כי בחלק מן המקומות, ניתן למצוא את המוצרים הללו שוכנים תחת קטגוריה אחת כזו או אחרת. ככלל, מפוחים ומערכות אוורור אכן יכולים ללכת יד ביד, שכן יש לא מעט מפוחים אשר מבצעים את פעולת האוורור הלכה למעשה בשטח.

יחד עם זאת, חשוב לציין את העובדה, כי בניגוד למאוורר רגיל אשר פועל על הפצת אוויר כללית, הרי שפעילותו של המפוח היא הרבה יותר ממוקדמת – תפקידו הוא להפיץ את האוויר לכיוון מסוים, ולא פעם הוא גם יכול לעשות זאת במהירויות גבוהות במיוחד. כמובן שאפשר למצוא היום שילובים של מפוחים ומערכות אוורור במתחמים שונים, בהתאם לצרכים שעולים.

התאמה מיוחדת לתעלות

כך למשל, אפשר למצוא את מפוחי התעלה, ככאלה שיוצרים מערכות אוורור איכותיות במיוחד. מפוחי תעלה הם קטנים יחסית בגודלם – וזאת בכדי שיהיה ניתן להכניס אותם גם לתעלות קטנות יחסית. ניתן לתלות מפוחי תעלה בתוך האזורים עצמם, כאשר הם יכולים לשלוח את האוויר בכיוונה של התעלה. חשוב מאד לשים לב שיש כיום שתי צורות מקובלות של מפוחי תעלה – הצורה המרובעת/מלבנית והצורה העגולה. הצורה המרובעת מתאימה כמובן לתעלות בעיצוב מרובע או מלבני. לעומת זאת, המפוחים העגולים מותאמים כמובן לתעלות אוורור עגולות. מעבר לכך, כוללים מפוחי תעלה אפשרות לשליטה על המהירות, ויכולת עבודה שקטה ואיכותית לאורך זמן.

פתרונות אוורור

ישנם  סוגרים רבים של מפוחים לדוגמא, מפוחים לגג, מפוחים תעשייתיים, מפוחים צנטריפוגליים, מפוחי תעלה, מפוחים לעשן ועוד. אחד מן המפוחים האלה נמצאים בביתכם ועוזרים לכם לשלוט במזג אוויר שיוצא. מפוחים הם פתרון זול לשליטת טמפרטורה בבתים פרטים. בנוסף לכך שהמפוח מקרר את הבית, המפוח גם דואג לניקוי האוויר. ישנם גם מפוחים לריח רע, מפוחים לעשן, מפוח שקט ועוד המון שיכולים לתת פתרונות אוורור וקירור.

אך לפני שאתם רוכשים לעצמכם מפוח כדאי לכם לבדוק המלצות חברה, ביקורות וכמובן לבדוק מחיר.

בנוסף זה חשוב שבעל המקצוע ידע איזה מפוח הכי מתאים לאוורור שאתם צריכים.

 

לפרטים נוספים צרו קשר